اندر احوالان آرمان گرایی هایم

1. تمام دلبستگی های این روزهایم شده اند عکس های سیاه و سفید قرن 18 و 19 میلادی و دو گلدان گلی که هر روز با بزرگ شدن شان احساس غرور می کنم  و کتاب هایی که مدت ها بسته مانده بودند و حالا یکی یکی می بلعمشان!! و البته چند قطره اشکی که اگر هر شب از سر دلتنگی از چشمانم پایین نریزند ، صبحش حال و روز خوبی نخواهم داشت . فکر می کنم همین ها برای داشتن یک تابستان خوب و ایده آل کافی باشند .

2. وقتی از آرمان ها و آرزوهایی که برای زندگی آینده ام دارم تعریف می کنم مامان میخندد و معتقد است که هیچکدامشان عملی نخواهد بود . ولی من کاملا در مورد همه ی آن عقاید و دیدگاه هایم جدی ام . فقط مشکل این است که نمی دانم آن نفر دوم ! قرار است در آینده قدر من را با وجود همه ی این ها بداند یا نه !

+ معمولا با گفتن بخش دوم خنده ی مامان به حالت قاه قاه در می آید ... ولی من در مورد آن هم کاملا جدی ام !!

3 . هیچ علاقه ای ندارم که باز هم از پیشینه ی فراموشی ام چیزی بنویسم اما در مورد این یکی نتوانستم مقاومت کنم ! شک ندارم بخشی از مغزم که به خاطرات مربوط می شود آسیبی جدی دیده . شاید من دچار یک فراموشی شده بودم و روزی که غش کردم و سرم محکم به سنگ خورد باعث شده بخشی از حافظه ام به حالت عادی برگردد . هر چند که خیلی دیر این اتفاق افتاد . من یکباره بدون هیچ مقدمه ای دختری که 4 ماه قبل در اتوبوس دیده بودم و نشناخته بودمش را دو شب پیش به یاد آوردم . خب ... من کسی را فراموش کرده بودم که 2 هفته با هم همسفر بوده ایم و روزهای خوبی را با هم داشتیم . دوست داشتم این اتفاق برای کسی می افتاد که یادآوری اش ناراحتم می کند . نه دوست و رفیقی که بخشی از روزهای خوبم را تشکیل داده .

شاید در این سالها به خاطرات بدم خیلی بیشتر بها داده ام . ولی بعد از این دو دستی می چسبم به همه ی اتفاقات خوب زندگی ام . حتی اگر خیلی کوچک باشند . ترجیح می دهم حالا که ذهنم انقدر خوب از پس پاک کردن خاطرات برمی آید همه ی توانایی اش را صرف روز ها و آدم هایی کند که فراموش کردنشان چیزی از من کم نمی کند !

+ یک روز اتوبوس نوشت اسفند ماه 91 را خواهم نوشت ...

+ در رابطه با همین متن دیدن فیلم  Eternal Sunshine of the Spotless Mind  توصیه می شود !

/ 8 نظر / 39 بازدید

[لبخند]

حنان

همش عملی میشه من میدونم

یه قطره بارون

همیشه همینطوریه ... آدم کسانی رو فراموش می کنه که نباید و کسانی رو که باید فراموش کنه همیشه تو ذهن می مونن .

یه قطره بارون

امیدوارم آرزوهات همونطور که میخوای به واقعیت بپیوندند .

روشن

سلام...رو ایمانت و اعتقادت محکم بایست!!کاری به خنده ها نداشته باش حافظه تو قربون[چشمک]

شیوا

و من به تمام چیزهایی که نوشتی احترام می گذارم[گل]

فاني

داريم؟ اصن آرماني بجز آرمانهاي امام راحل داريم ؟