شاید کمی بهتر


سلام...

امروز می خوام یک مقدار در مورد رشته ی گرافیک بگم!هر کی دوست داره این رشته رو بشناسه بخونه!

من می تونم فقط در مقطع دبیرستان توضیح بدم چون اطلاعات کافی برای دانشگاه رو ندارم.این روزا که وقت انتخاب رشته برای سال دوم دبیرستان هست اونایی که به رشته ی گرافیک علاقه دارن بهتره که بیشتر این رشته رو بشناسن:

اول از دروس اختصاصی شروع می کنم:

دروس اختصاصی سال دوم:مبانی هنرهای تجسمی،خوشنویسی،عکاسی،طراحی،تاریخ هنر ایران،چاپ دستی

دروس اختصاصی سال سوم:مبانی تصویر سازی،تاریخ هنر جهان،علم مناظر و مرایا،طراحی،کارگاه گرافیک،خط در گرافیک،صفحه آرایی،عکاسی،مبانی رایانه

خیلیا  فکر می کنن که این رشته درسی به جز دروس اختصاصی نداره پس لازمه که اینجا دروس عمومی رو هم نام ببرم:

دروس عمومی سال دوم:دین و زندگی،زبان فارسی،ادبیات فارسی،زبان انگلیسی،ریاضی،جغرافی،عربی،آمادگی دفاعی

دروس عمومی سال سوم:دین و زندگی،تاریخ معاصر،عربی

همینطور که می بینین دروس عمومی در سال سوم خیلی کم می شه اما این به این معنا نیست که فقط این درسا در کنکور میاد.درسایی مثل ریاضی و زبان فارسی و انگلیسی و ادبیات سوم رو خودمون باید مطالعه کنیم.چون برای کنکور میاد.

کسی که در این رشته درس می خونه می تونه سال سوم کنکور بده و کاردانی بخونه!اما اگه قصدش کارشناسیه باید پیش دانشگاهی رو هم بخونه.اون وقت می تونه در دانشگاه از کارشناسی گرافیک قبول بشه!!!که قطعا مدرک کارشناسی خیلی بهتر از کاردانیه!

کنکور هنر کنکور سختیه!برای اینکه سوالها اکثرشون خارج از کتاب هستن و تفهیمی هستن!کتاب کمک درسی خاصی هم نداره که بشه تهیه کرد پس موفقیت در کنکور هنر فقط و فقط به تلاش و پشتکار شبانه روزی نیاز داره...اینکه بتونی دید هنری تو تقویت کنی و اطلاعات خودت رو بالا ببری!!!

و اما کسی که می خواد گرافیک بخونه باید قبل از هرچی صبر داشته باشه!!در غیر این صورت با هر شکستی ناامید میشه و دیگه نمی تونه ادامه بده...ممکنه یک کار رو 10 بار انجام بدی و خراب بشه...اگه حوصله و صبر نداشته باشی مطمئن باش که هیچ وقت کارت خوب از آب در نمیاد....تا یادم نرفته این رو هم بگم از این رشته فقط درس هنر نمی گیری!درس زندگی هم می گیری.اینکه تحمل داشته باشی.قوی باشی.شکست برات معنایی نداشته باشه و اینکه دنیا رو زیبا ببینی!

خب امیدوارم که تونسته باشم خوب توضیح بدم.اما حالا می خوام چند تا عکس براتون بزارم.اول چند تا عکس نینی کوچولوهای تپلی و ناناز حتما ببینید چون خیلی قشنگن.

1   2   3   4   5

و چند تا هم عکس عمو پورنگ که یکی رو خودم درست کردم زیاد خوب نشده.اما حالا اینو داشته باشید تابستون که وقت زیاده بهتراشو درست می کنم.روی شماره ها کلیک کن...

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10

اینم از عکسا خوب بودن؟دیگه ما هم رفع زحمت کنیم اما قبل از رفتن می خوام از عموپورنگ مهربونم که به وبلاگم اومد خیلی تشکر کنم.چشم عموجان دیگه نمی گم جواب نگرفتم!!همه ی این عکسا برای شما...امیدوارم که خوشتون بیاد.

همتونو دوست دارم...خداحافظ...

 

یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۸٥ | ۱٠:٠٥ ‎ق.ظ | | نظرات () |
Design By : nightSelect.com